گفتگو با خبرگزاری مهر : شیراز پایتخت آرامش من است/ شهرت را بسیار دوست دارم

EhsanKarami3
گفتگو با مجله زندگی ایده آل : می دانستم مشهور می شوم
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۵
Ehsankarami1
بیوگرافی
تیر ۲۰, ۱۳۹۵
EhsanKarami1

احسان  کرمی متولد ۲۰ تیر ۵۹ در تهران است. او متأهل است و یک فرزند هم دارد. در دانشگاه هتلداری و تشریفات و همچنین در انجمن سینمای جوان فیلم سازی خوانده است.

کرمی کار هنری‌اش را هم از رادیو تهران شروع کرد، تقریبا همزمان به تئاتر روی آورد، که بعد از آن هم تئاتر و سینما و بازیگری و اجرای تلویزیونی را خیلی جدی ادامه داد که اجرای تلویزیون را از اواخر سال ۸۷  و اجرای رادیویی را از سال ۸۶ شروع کرد.

احسان کرمی یکی از افراد موفق دنیای هنر است. مجری، بازیگر و خواننده ای که سعی کرده در زندگی  کاری‌اش آرامش داشته باشد.

*احسان کرمی در موسیقی خیلی فعال است و صدای خیلی خوبی هم دارید موسیقی را بیشتر جدی می گیرید یا تئاتر و بازیگری ؟

-من در مقاطع مختلف هر کدام از اینها را جدی می گیرم . تا سال گذشته برای من تئاتر خیلی جدی بود و یکی دو سالی به تئاتر خیلی بیشتر پرداختم امسال من خیلی جدی دارم به موسیقی می پردازم. مرداد ماه با گروه نوشه کنسرتی خواهم داشت و در حال حاضر  من رسما خواننده گروه نوشه به سرپرستی خانم نیوشا بریمانی  هستم و مرداد ماه هم با همین گروه در تهران کنسرتی برگزار خواهیم کرد.

*برای شیراز کنسرت اجرا نمی کنید؟

نه هنوز برای شیراز صحبتی نشده، ولی به احتمال زیاد به نظرم اگر قرار باشد ما در شهری غیر از تهران کنسرت مان را برگزار کنیم قطعا شهر شیراز اولینش خواهد بود. چون از این لحاظ فضای مساعدی در شیراز وجود دارد.

*احسان کرمی در رؤیاهای کودکیش دوست داشت چه کاره شود؟

من درعالم کودکی و نوجوانیم همه کارهایی که حالا در عالم هنر انجام می دهم، را دیدم یعنی در رؤیاهای کودکی خودم کارگردانی خودم را دیدم، در رؤیای کودکیم بازیگری خودم را دیدم، اجرا را دیدم ولی چیزی که خیلی برای من رؤیایی بود این بود که روی صحنه بخوانم ، کنسرت بزرگی داشته باشم و برای مردم بخوانم.

*که این اتفاق در کنسرت مرداد ماهی که دارید رخ می‌دهد.

امیدوارم که این اتفاقات بیفتد، همیشه دوست داشتم کنسرتی داشته باشم که برای هزاران نفر روی صحنه بخوانم و هزاران نفر بیایند و با من هم آوا شوند.

*شما در خانواده دو برادر هستید و می دانم که برادر شما هم در دنیای موسیقی دستی برآتش دارد و از افراد موفق در عرصه موسیقی است.

بله اصلا کسی که مرا خیلی برای موسیقی ترغیب کرد که موسیقی را جدی بگیرم در درجه اول برادرم بود.

برادرم آهنگساز خیلی از قطعاتی که من خواندم است، بسیار پسر با استعدادی است و بعد از برادرم کسی که مرا در این راه تشویق کرد آقای حمید صدری آهنگساز بودند که خود برادرم سبب ساز آشنایی من با اقای صدری بود.

*احسان کرمی اگر بخواهد از شهر شیراز برای ما بگوید چه می گوید؟

(باخنده)در مورد شیراز خیلی می شود حرف زد ولی شیراز پایتخت آرامش من است. من در شیراز خوشحالم.

*روحیه و آرامش خوب و شادی که احسان کرمی دارد از کجا نشأت می گیرد ؟یک آرامش خاصی هم در اجرای شما وجود دارد، هم در شخصیت خود شما، چه جلوی دوربین ، چه پشت دوربین.

ببینید واقعیت این است که این آرامشی که شما از آن صحبت می کنید همه داشته من است به عنوان آدمی که باید در حرفه اش این آرامش را داشته باشد  و این آرامش را خرج کند و چون من تمام این آرامش را در کارم خرج می کنم، عملا در زندگی شخصی و خصوصی ام بسیار انسان بی قرار و نا آرامی هستم و در زندگی خصوصی و شخصی ،من به هیچ عنوان آدم آرامی نیستم . به این دلیل که من تمام آرامشی که دارم خرج کارم می کنم و خیلی هم برایم این تضاد دشوار است در زندگی روزمره من آدم آرامی نیستم، برای خودم هم سوأل است که چرا من که در زندگی عادی این آرامش را ندارم در تنش ها و مشکلات کاری همیشه آنقدر آدم آرامی هستم. اینکه از کجا نشأت می گیرد، من فکر می کنم اصولا یکی از لوازم کار ما این است که باید آرامش را به مردم منتقل کنیم.

من زندگی شخصی خیلی راضی کننده و آرامی دارم و از زندگی شخصی که دارم خیلی خوشحالم، به لحاظ داشتن همسری که بسیار تلاش می کند که مرا درک کند و مواظبم باشد و هم به خاطر داشتن پسر شاد و صحیح و  سالم.

 معتقدم که زندگی خانوادگی تا وقتی که بچه در آن وجود ندارد زندگی خانوادگی نیست ، زندگی مشترک است زمانی که ما صاحب بچه می شویم آن وقت می توانیم بگوییم ما یک زندگی خانوادگی داریم ،برای اینکه آن وقت شما باید خیلی چیزها را فدای آینده فردی که تازه وارد زندگی شما شده و فرزند شماست کنید. آن وقت است که می شود خانواده.

*احسان کرمی دوست دارد فرزندش چه حرفه ای را در آینده انتخاب کند؟

برایم اهمیت ندارد ولی دوست دارم همین دو فاکتور شاد بودن و آزاداندیش بودن در هر کار که انتخاب می کند وجود داشته باشد. هر کاری که می کند شاد باشد . اصلا برای من مهم نیست چقدر آدم درس خوانی می شود، چه کاری را می خواهد انتخاب کند ، چقدر شغلش از نگاه من شغل دلخواهی باشد یا نباشد ، برایم اینها مهم نیست مهم این است که فرزندم آدم شادی باشد.

*در زمینه کاری بیشتر الگوی شما چه کسانی هستند؟

نمی توانم اسم بگذارم ولی در زمینه کاری سعی می کنم از هر کسی خوبی هایش را داشته باشم ولی کسانی هستند که برای من خیلی بزرگ هستند . مثلا در زمینه اجرا آقای اسماعیل میرفخرایی برای من یک موجود بی نظیر و خارق العاده است، در زمینه اجرا و مطالعه و سواد ایشان همیشه برای من ستودنی بوده و سعی کردم ذره ای بتوانم به اندازه این بزرگوار کسب معرفت و آگاهی کنم.

خیلی کسب سواد به نظر من فضیلت نیست ولی وقتی شما در کارت کسب آگاهی می کنی آن وقت می توانی آدمی باشی که حرفی برای گفتن داشته باشی یعنی می توانی از یک آدمی که دارای تاریخ مصرف محدودی است تبدیل شوی به آدمی که می تواند یک جاهایی یک اهمیت هایی پیدا کند.

*بزرگ ترین آموزگار و معلم احسان کرمی در زندگی چه کسی بوده ؟

من آموزگارهای متعددی داشتم ، طبیعتا اولین آموزگاران من، پدر و مادرم بودند ، از پدر و مادرم خیلی چیزها آموختم که اگر آموزه های پدر و مادرم نبود  در کارم انقدر موفق نمی شدم، من آموزگاران زیادی در زمینه کاری خودم داشتم ،ایرج طهماسب برایم یک آموزگار بزرگ است، حمید جبلی ، محمد رحمانیان، میکائیل شهرستانی، سعید توکل، منصور ضابطیان اینها همگی برای من آموزگاران بزرگی بودند و از هر کدام یک چیزی یاد گرفتم ولی در مورد شغلم، خود رادیو، خود تئاتر شهر در طول این سال‌ها آموزگاران بزرگی برای من بودند که همین موضوع در امر اجرا هم به من کمک بسیار زیادی کرده است.

*احسان کرمی چقدر شهرت را دوست دارد؟

من شهرت را بسیار دوست دارم، یک جاهایی هم همین شهرت خیلی سخت است ولی من بیش از سختی های شهرت با آن راحتم.

منبع : خبرگزاری مهر – سیما جفاکش

وب سایت هنر صدا  : www.voiceart.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *